Bugün 23 Nisan, hep neşeyle doluyor insan!!Bugün 23 Nisan, hep neşeyle doluyor insan!!Atatürk’ün, TBMM’nin açılış gününü tüm dünya çocuklarına armağan ettiği gün.  Tüm dünya üzerinde ilk ve tek çocuk bayramı olduğu için, her 23 Nisan coşku ve neşeyle kutlanıyor.

Ben, kendi 23 Nisan'larımı pek hatırlamam, çünkü kayda değer bir anısı olmadı bende. Ama ne zaman lise son öğrencisi olup, stajyer ana sınıfı öğretmeni oldum, o zaman öyle büyük bir anlam yüklendi ki bana. Minik minik öğrencilerimle hazırladığımız gösteriler ve onların heyecanları.. Her 23 Nisan’da bu geliyor gözümün önüne ve gülümsüyorum. :)

Ülkemizin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin çocukların elinde olduğuna inanmış ve bu nedenle çocuklara büyük önem vermiştir. Bu nedenle de 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını çocuklara armağan etmiştir. 

Ülkemiz dışında kutlanmıyor olsa da, dışarıdan öğrenciler ülkemize geliyor ve bu coşkuya onlar da ortak oluyorlar. Değerlerimizi farklı insanlarla paylaşmak gerek..

 Şimdi, sizleri Hava- Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan çocuklara özel 23 Nisan klipleri ile başbaşa bırakıyor ve Mutlu 23 Nisanlar diliyorum. :)


                     Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan çocuklara özel 23 Nisan klibi


                        Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan çocuklara özel 23 Nisan klibi


                      Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan çocuklara özel 23 Nisan klibi


8 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.